AHIR GÖÇTÜ

0

(TUNA GAZETESİ)150 koyun ve kuzu göçük altında kaldı

Orhangazi’de içerisinde 150 koyun ve kuzunun bulunduğu ahşap malzemeden yapılmış ahırın çatısı biriken kar kütlesi ağır gelince çöktü. Can pazarını andıran görüntülerin yaşandığı olayda vatandaşlar kuzuları kurtarmak için var gücü ile çalıştı, göçük altında kalan kuzulardan 4’ü kurtarılamadı.
Olay saat 14:30 sıralarında Arkaltı Caddesi Alemdar tesisleri yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Neşat Bilgin’e ait ahşap malzemeden yapılmış ahırın çatısı üzerinde biriken kar kütlesine dayanamayınca çöktü.
CAN PAZARI
Göçük olayının ihbar edilmesinden sonra bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Çevreden vatandaşlar ve hayvanların sahibi olan aile koyun ve kuzuları kurtarmak için var gücü ile çalıştı. Bir yandan göçen çatıdaki karlar temizlenirken, bir yandan da boşluklardan ahıra giren vatandaşlar kuzu ve koyunları kurtarmak için çalıştı. 150 küçükbaş hayvanın bulunduğu ahır, yaklaşık yarım saat süren çalışmalardan sonra boşaltılabildi.
4 KUZU KURTARILAMADI
Büyük uğraşlar sonucu göçük altından çıkartılan kuzulardan 4’ü kurtarılamadı. Ahırdan çıkartılan hayvanlar başka bir ahıra taşındı. Göçük yaşanan ahır ise kepçe yardımı ile yıkıldı.

Leave A Reply