Araç hırsızı polise yakalandı

0

Bursa’nın Karacabey ilçesinde 3 araç çaldığı öne sürülen kişi polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Çalınan son araç ise parçalanmak üzereyken ele geçirilerek sahibine teslim edildi.
Alınan bilgiye göre Karacabey’de 3 aracın çalınması olayları ile ilgili ortak çalışma başlatan Karacabey Asayiş Büro Amirliği ve Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, yaptığı teknik ve fiziki takiple olayın şüphelisinin kimliğini tespit etti. Şüpheli M. Arslantaş (34) Bursa’da son çaldığı aracı bir mekanda parçalanmak üzereyken yapılan baskınla ele geçirildi.


Çalınan son araç bulunarak sahibi Aytaç Murat’a teslim edilirken emniyetteki işlemleri tamamlanan M. Arslantaş adliyeye sevk edildi. Şüpheli M. Arslantaş çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Bursa Cezaevine gönderildi.
Çalınan aracı bulunarak teslim edilen Aytaç Murat polis ekiplerini teşekkür etti. Murat, “26 Haziran günü sabah erken saatlerde çalınan aracım, Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’nün araştırma, takip ve yoğun mesaisi sayesinde aynı gün saat 18:00 sularında Bursa’da bir mekana yapılan baskınla parçalanmak üzereyken ele geçirildi. Emniyet güçlerimize yoğun mesai, iz sürme ve göstermiş oldukları gayret için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Leave A Reply