Bakan Soylu’dan Sedat Peker ve Köfteci Yusuf açıklaması!

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Soylu, suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilgili “Ben söyledim, tekrar söylüyorum Hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi örgütlerdir. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Bu operasyonu (Sedat Peker) yapan benim. 2 yıldır duran bir operasyonu harekete geçiren, Bursa’daki operasyonu bizzat yöneten benim.” dedi. Sedat Peker’in yayınladığı videolarda dile getirdiği iddialara yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , “Biz tecavüzcü değiliz, uyuşturucu kullanmadık. Demirden korkan trene binmez. Açsınlar videoyu izlesinler. Çocuğuna dediği gibi yapılmış mı yapılmamış mı? Karısının iç çamaşırına sığınan edepsiz” diye konuştu.Pandemi her bir adımını yeni yaşadığımız süreç. Dünyayı hepimiz gördük. İnsanlar morglardan cenazelerini alamadılar. Hastaneye kabul edilmediler. Çok büyük kapanmalar yaşadılar. Birçok tedbir aldılar. Biz de hem kendimize yönelik pandemi sürecinin büyümesi konusunda tecrübelerimiz ve dünyadaki tecrübeleri takip ederek adım attık. Sayın Cumhurbaşkanımız dört ana kriter belirledi. Bunlardan bir tanesi kamu düzeni. Allah’a şükürler olsun. Avrupa’da yürüyüşler, protestolar, isyanlar. Türkiye’de bir tane böyle bir şey olmadı. Birileri bunlardan rahatsız. Milletimizin hem metaneti hem sabrı, hem vakarı çok yüksek. Hem de Cumhurbaşkanımıza inancı yüksek. Kamu düzeni ve kamu güvenliği konusunda baştan itibaren vali, kaymakam, belediye başkanlarımız her kez çaba sarfetti.

“SAĞLIK SİSTEMİMİZ HİÇBİR ZAMAN ALARM VERMEDİ”

Süreç boyunca sağlık sistemimiz hiçbir zaman alarm vermedi. Aldığımız tedbirlerle vaka sayılarını 63 bin seviyelerinden 11 bin seviyelerine düşürdük. Bu süreci yönetebiliyoruz. Bizim geçişlerimizin de tedbirli olması lazım. Vatandaşlarımız da bu süreçte birçok fedakarlık ortaya koydu.

1 HAZİRAN’DAN SONRA RESTORANLAR AÇILACAK MI?

Aşılarda hızlanmayı yakaladığımız andan itibaren çok rahat adım atacağımızı ifade edebilirim. 1 Haziran’dan itibaren daha rahatlayacağımıza inanıyorum. Şu anda bir ölçü tutturmak yanıltmak anlamına gelir. Niyetimiz mümkün olduğunca kısıtlamaları ortadan kaldıracak adımları atmak. Amacımız ters bir rüzgarla karşılaşmamak için temizlik, maske, mesafe tüm tedbirleri ortaya koymak.

“İNANIN BAZI SEKTÖRLERİ KENDİM ARIYORUM”

En yakınlarımızı kaybettik. En önemli birikimlerimizi kaybettik. Dünyada ve bizde iniş çıkışlar oldu. Şu anda 10 bin seviyelerinde. Hastanelerde şu anda 850-900 kişilik potansiyel söz konusu. Kudüs meselesi mesela. Milletin kendi içindeki boşaltması gerekir. Diğer taraftan ligler. Kapatmazsanız bitersiniz dedikten sonra kapandığımızda ‘esnafı bitirdiniz’ diyebilen bir muhalefet var. Aşı olmayı teşvik ediyoruz. İnanın bazı sektörleri kendim arıyorum. Biraz daha sabredin, zorluğumuzu biliyorsunuz diyorum. Tekrar geri dönmeyelim diyorum.
“BEKÇİLİK SİSTEMİ, POLİS TEŞKİLATIMIZIN BAŞARILI YÜRÜTÜLMESİNİ SAĞLIYOR”
Bekçilik sistemi, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’ye emanet ettiği, polis teşkilatımızın sisteminin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlayan sistemin adıdır.

Vatandaşımıza yönelik, görevini aşan muameleye müsamaha göstermeyiz.

Bekçilerimizin toplam 5 aylık bir eğitim süreci var. Buradaki muradımız şu: Uyuşturucudan, hırsızlığa ve terör olaylarına kadar başarı sağlamak. Vatandaşımız bu uygulamadan memnun. Biz memnuniyet anketleri yapıyoruz. Bekçi uygulamasına yönelik ideolojik bir bakış açısı var.

“TOPLU TAŞIMAYA BİNMEYİN”

Toplu taşıma işini bu dönemde beceremedik, becerilebilirdi. Biz elimizden geldiğince yaptık. Benim otobüsü durdurup inin aşağı dememin anlamı yok. Burada ne kadar insanın binip, binmeyeceği. Benim burada milletimize de istirhamım, toplu olarak bulunduğunuz yerlerden biraz sarfı nazar etmeleri. Hastalıktan düşmemeliyiz. Gençler toplu taşımaya binmeyin. Oraya zaten zorunlu olarak binenler var.

SOSYAL YARDIM

Sosyal vefa grupları 22 milyon haneye ulaştılar. Yaşlılara ödemelerini verdiler. Dünyada olmayan sistemler gelişti. Sadece polis, bekçi, öğretmen, imamlık yapmadılar. Vatandaşımızın ayağına gittiler. Dünyada böyle bir sistem yok. Bu tam anlamıyla herkesin birbirine destek olduğu, empati duyduğu, özellikle 65 yaş üstü büyüklerimize kıymet gösterdiği bir dönem oldu. Dünyada hasta seçmeye başladıkları zaman biz buna müsaade edemezdik. Bu büyük millet bize büyük emanetler bıraktı. En büyük emaneti karakterdir.

“TÜRKİYE’NİN KAPASİTESİ GENİŞLİYOR”

Bugün 19 Mayıs 2021. 102 yıl önce yine uluslararası saldırılara maruz kalmış ve buradan da alnın akıyla çıkmış. Bizi köleleştirmeye çalıştıkları, bizi kısıtlamaya, yok etmeye çalıştıkları bir dönemde gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlar Kurtuluş mücadelesiyle burada oturmamızı sağladı. Bugün emparyalistler aynı stretajiyi devam ettiriyor. 100 yıldır bu saldırganlık devam ediyor. 1960 darbesi Türkiye’deki kayıt dışı siyasetin başlangıcıdır. FETÖ elbaşısı beni küçümsemişti. Bugün bu telaşın temel sebebi, bu saldırganlığın temel sebebi tam da 60’ta kurulan düzenin bu millet tarafından ve sayın cumhurbaşknımızın liderliğindeki tasfiye edilmesi. Türkiye 27 Nisan e-bildirisindeki Türkiye mi? Sanayisi, ihracatı, sosyal güvenliği, üniverisiteleri, hastaneleri… Türkiye’nin kapasitesi genişliyor. Peki, Gezi zamanlarındaki Türkiye mi? Biz bugün simetrik ve asimetrik birçok saldırıyla karşı karşıya kaldık.

ABD’YE TEPKİ

15 Temmuz’u kim yaptı, biz mi yaptık. 15 Temmuz’un faili nerede? Bugün Cumhurbaşkanımıza antisemitist diye saldıranlar 15 Temmuz’un failini ülkelerinde tutuyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ben bu sözlerimden dolayı Amerika’dan iki defa kısıtlama almış bir insanım. ABD Büyükelçisi randevu istiyor, vermedim, vermeyeceğim. Bu ülkeye saygı duymaya başladıkları andan itibaren ancak veririm. Cumhurbaşkanımız var, ne meseleleri varsa görebilirler. Bizim bu konuda bütün vekaletimiz sayın Cumhurbaşkanımızdadır.

“AKŞENER’İN DEDİĞİ YAKIŞIR MI”

Meral Akşener’in dediği yakışır mı? Akşener bugüne kadar ne yapmış o insanlarla ilgili, Cumhurbaşkanımız ne yapmış? O insanlar diyecekler ki, “Bizi öldürüyorlardı, Türkler sahip çıktı.” Ne yaptın bu ülkeye de, ne ortaya koydunuz da siz Netanyahu ile Erdoğan’ı aynı kefeye koyuyorsunuz.

“HDP’YE SADECE BAKANLIK VERMEYECEKLER”

Eski dünya alışkanlıklarıyla Türkiye’ye elbise giydirebileceklerini düşünüyorlar. Şehit ailelerimiz ne olacak, bu mücadeleyi veren evlatlarımız ne olacak? Bizden giden biri var, bir siyaset partinin başında, başbakanlık da yaptı bu ülkede. O çok isterdi, ‘aslında biz HDP’yle beraber olmalıyız’; bütün işi o. Mesele sadece iki bakanlık değil, hangi bakanlıklar olduğu belli. 6-7 aydan beri konuşuluyor. Biri başkan yardımcılığı direkt Kandil, öteki de Kültür ve Turizm Bakanlığı. Yok derlerse can yakarım. Bunu direkt Kandil söylüyor.

“TÜRKİYE’DE KALAN TERÖRİST SAYISI 260”

Bugün Türkiye’de kalan terörist sayısı 260. Bugün 4 daha gitti Şırnak Beytüşşebap’ta.

TÜRKİYE’NİN UYUŞTURUCU MÜCADELESİ

Biz uyuşturucuda hem hedef hem transit ülkeyiz. Üç eroin rotası, birisi kuzey, birisi Balkan, biri de aşağıdan Afrika üzerinden Akdeniz’den güney rotası. Biz bu üç rotadan birisinde olmamıza rağmen Avrupa’nın yüzde 60 bazen 75 eroinini biz yakalarız. Bir doğal uyuşturucu bir de kimyevi sentetik uyuşturucu var, o da Batı’dan gider. Biz o rotanın da içerisindeyiz. Hem kendimiz hedef hem de transitiz. Dönem dönem bu iddialar yapılır. Sayın Kılıçdaroğlu bana ara sıra adam gönderir, sonra el altından başka işler yaptırmaya çalışır. Keşke bununla ilgili gönderseydi de doğrusunu anlatma fırsatına sahip olsaydık. Biz geçen yıl 2019’da 20 tondur. Biz neredeyiz AB’nin tamamı nerede? Bugün 1.9-2, şu anda yakaladığımız kokain 1.961. Bonzai, extazy, captagona kadar. Şu anda cezaevlerinde 93 bin kişi uyuşturucudan tutukludur.

“BATAKLIK OPERASYONUNUN İÇİNDE FETÖ VAR”

Dünya tarihinde uyuşturucuda mücadele eden bir numara ülke Türkiye’dir. Toplam 1.255 kilo banzai yakalandı. Bu mücadeleden çocuklarımızın hakkını kimseye yedirmeyiz. Daha dün deniz aşırı operasyon yaptık. Riskli bir operasyondu. Esrar, kokain, eroinde sürekli operasyon yapılıyor. Böyle bir tablo dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Biz bir yanlış iş yaptık. Cumhuriyet tarihinin ilk uyuşturucudan gelir operasyonu. 2 milyarlık mal varlığı para, 17 şirkete kayyum. Bunu onla çarpın. Bataklık operasyonunda ne oldu? Kim var? İki baron yakalandı. Kemal Bey ‘Baronlar nerede’ diyor ya. Bataklık operasyonunda dünyanın en büyük baronlardan bir tanesi yakalandı. Bunu Türkiye ilk kez duyuyor, bataklık operasyonu içerisinde FETÖ var ve buna ulaştık.

“FETÖ’NÜN KAYNAĞINA BİNEN KILIÇDAROĞLU”

Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Kolombiya’dan şu kirli bilgi rotasını getirir misiniz’ diyor. Bunun nasıl büyük bir baron olduğunu anlatırsam herkesin aklı şaşar. ‘Kolombiya’dan Türkiye’ye gelen’ dedi Kılıçdaroğlu? Bunu kim söylemiş FETÖ firarisi söylemiş. FETÖ’cülerin kaynağına binen bir ana muhalefet lideri olur mu? Organize suç şebekelerinin etkisindeki bir ana muhalefet partisi lideri olur mu?

SOYLU’DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

Bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi, işimi yapamadığımı düşündüğüm an bir dakika koltukta kalan namussuzdur.

Sedat Peker konusu

Burada uluslararası bir operasyon var. Ama devlet Süleyman Soylu ile kaim değildir. Bu devlet suçlu ile suçsuzu en iyi bilen anlayışa sahip. Bu bir operasyondur ve operasyon devam ediyor. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Bunları silmek ve süpürmek de namusumuzdur. Bu ülkede mafyalara hayat hakkı tanımayız. Bu operasyonları başlatan benim. Korumalar ben göreve gelmeden önce verilmiş, benim dönemimde kaldırıldı. Bütün bu tartışmaların hepsi suyu bulandırmaya yöneliktir. Devlet dönem dönem koruma verir. Bugün Kobani davasında yargılanlarda da koruma var.Bir maraza çıkmasın, provokasyonla karşı karşıya kalınmasın diye bunlar yapılır. Gazeteci bir yazı yazar, tehdit edilir. DHKP/C, PKK gibi terör örgütleri mafya tehdit eder. Bunlar sağlanabilir. Tehdit geçerse alınabilir.

Hadi ve Sadi Özışık konusu

(Hadi ve Sadi Özışık konusu) Anlıyorum ki ben uzun zamandan beri organize suç örgütünün hedefindeyim. Peki benimle temas edebilmiş mi hiç kimse. Edememiş. Hadi Bey’i Günaydın Gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım. Babamla ilgili söylenenleri de kabul etmem. Kimse onun yanına yaklaşamaz. Aracılık konusunda benim haberimin olması benim idam edilmem. Böyle bir şey olabilir mi. Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklediyse hesabını ondan sorsun. Hangi siyasetçiye ayda 10 bin dolar gönderdiyse hesabını ondan sorsun. Birinci ve ikinci videoyu izledim, hedef Türkiye.

Öte yandan Süleyman Soylu, Sedat Peker ve çetesinin Türkiye’nin en ünlü markalarından biri olan Köfteci Yusuf’a çökmeye çalıştığını açıkladı.
Bakan Soylu, “Bu operasyonu harekete geçiren benim. Bursa’daki operasyonu yöneten benim. Bursa’da Köfteci Yusuf’a çökmeye çalışıyorlar.” dedi.

Peker’e verilen korumayla ilgili açıklama yapan Soylu:

“Ben göreve gelmeden 1.5 sene önce verilen koruma ben göreve geldiğimde alınmış” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç örgütü lideri Sedat Peker’in evine düzenlenen operasyona ilişkin iddialarına dair “Karısının iç çamaşırına sığınamaz kimse, edepsiz” derken, operasyonun görüntülerini yayınladı.

TRT Haber’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, Sedat Peker’in iddialarına da yanıt verdi. Peker’in evine düzenlenen operasyona dair iddialarını yalanlayan Soylu, “Gösterin videoyu bakalım ne yapmış. Karısının iç çamaşırına sığınamaz kimse, edepsiz. Bu kurguyla karşı karşıyayız. Bu kurguyu yapanların boğazından ilmek ilmek getirmezsek Allah bunun hesabını bizden sorar” ifadesini kullandı.
“Bizim düşüncemiz Arnavutluk’tadır”

Thodex soruşturmasına ilişkin Fatih Özer ile ilgili Soylu, “Bizim düşüncemiz Arnavutluk’tadır. Bütün temaslarımız sürüyor. Yan ülkelerde arkadaşlarımız var, herhangi bir ülkeye geçtiği bilgisi yok nerede olduğunu biliyoruz, alacağız” bilgisini verdi.

Leave A Reply