Bursa Valiliği’nden meteorolojik uyarı!

0

Bursa Valiliği soğuk hava ve kuvvetli fırtına uyarısında bulundu.
Bursa Valiliği’nden yapılan ilk açıklama şöyle:

“Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; ilimizin cuma günü balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girmesi beklenmektedir. Pazar günü Karadeniz üzerinden gelecek olan yeni sistemin ve kuvvetli poyrazında etkisiyle ilimizin kar yağışının etkisi altında kalması beklenmektedir.

Pazartesi gününden itibaren soğuk havanın etkisini arttırmasıyla birlikte kar yağışlarının önümüzdeki hafta boyunca aralıklarla devam etmesi beklenmektedir.

Mevsim normallerinin 6 ila 12 ºC üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, hafta sonundan itibaren hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına inmesi beklenmektedir.
Bursa Valiliği’nin yayınladığı ikinci uyarı ise şöyle,

“Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; ilimiz genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli fırtına beklendiğinden çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Leave A Reply