BURSANIN ORHANGAZİ İLÇESİNDE BİR EĞLENCE MERKEZİNE TÜFEKLE ATEŞ AÇILDI 1’İ POLİS 6 YARALI

0

Bursa Orhangazi’de ana yol üzerindeki bir eğlence mekanına pompalı tüfekle ateş açılması sonucu birisi polis 6 kişi yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan iki kişi Bursa’daki hastanelere sevkedildi.


Olay gece saat 03.30 sıralarında Orhangazi’de Ana yol üzerinde bulunan bir eğlence merkezinin önünde meydana geldi. Alınan bilgilere göre eğlenmek için eğlence mekanına gelen 3 kişi mekanda bir süre eğlendikten sonra dışarı çıktı. Dışarıda bir başka grupla tartışan şahıslar ile diğer grup arasında kavga çıktı. Olay sonrasında 3 kişi mekandan ayrıldı.
Pompalı tüfekle ateş açıldı

Eğlence merkezinin önündeki gerginliği haber alan polis ekipleri olay yerine geldikleri esnada mekandan ayrılan 3 kişiden H.C. (56) elinde tüfekle yolun karşı tarafından eğlence mekanında doğru ateş etmeye başladı.
Biri polis 6 kişi yaralandı

Eğlence mekanından kapanış saatinde gerçekleşen olay sonrasında olay yerinde olan polis memuru Ö. K. (44) sırtına isabet eden tüfek saçmaları ile yaralandı. Olayda eğlence merkezinde çalıştıkları belirlenen Süleyman Önen (28), Fatih Demircan (31) ağır yaralandı. Yine eğlence mekanının önünde bulunan Bayram U. (35), Sergen U.(26) ve Ferhat U. (28) tüfekten çıkan saçmalarla hafif yaralandılar. Yaralılardan polis memuru Ö. K’nın hayati tehlikesi bulunmadığı belirlendi. Olay sonrasında yaralılar özel araç ve ambulanslarla Orhangazi Devlet Hastanesine kaldırılarak burada tedavi altına alındı. Durumları ağır olan Süleyman Önen ve Fatih Demircan hastanedeki ilk müdahalelerinin ardından Bursa Şehir Hastanesi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı.
Polis geniş güvenlik önlemi aldı

Olay sonrasında hastane ve eğlence merkezinin önüne çok sayıda polis ekibi sevkedildi. Polis ekipleri hastanede geniş güvenlik önlemi aldı.
2 kişi gözaltına alındı

Olay sonrasında harekete geçen polis ekipleri 3 kişilik grup içinde yer aldıkları belirlenen M.D. ile A.Ç. isimli şahısları gözaltına aldı. Eğlence merkezine tüfekle ateş açtığı ileri sürülen H.C.’nin yakalanması için ise polis ekipleri çalışma başlattı. Savcılık ve polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Leave A Reply