FACİADAN DÖNÜLDÜ

0

Damper açıldı yön tabelasına çarptı
– Tabela bir otomobilin üzerine düştü


Orhangazi-Bursa karayolu Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı yakınlarında bir TIR’ın açılan damperi yön tabelalarına çarptı. Tabelalar, yoldan geçen bir otomobilin üzerine devrilirken, karayolunun Bursa istikameti bir süreliğe trafiğe kapandı.
Kaza, Orhangazi-Bursa karayolu üzeri Orhangazi Küçük Sanayi Sitesi yakınlarında, saat 13.30 sıralarında meydana geldi.
Damper açıldı tabelayı devirdi
İstanbul’dan Bursa’ya doğru giden bir TIR’ın, açılan damperi yol üzerinde bulunan yön tabelalarına çarptı. Çarpmanın etkisiyle birlikte yön tabelaları yere düştü. O esnada yoldan geçen bir otomobilin üzerine devrilen tabelalar nedeniyle araçta maddi hasar meydana geldi. Yaralı veya can kaybının olmadığı kaza sonrası, Yalova-Bursa yolu Burs istikameti bir süreliğine trafiğe tamamen kapandı.

Tabelalar kenara çekildi
Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolda, sağanak altında ekiplerin yön tabelalarını kaldırmalarıyla trafik, yarım saat sonra kontrollü olarak yeniden açıldı. Yola düşen dev metal yığını tabela bir TIR’ın arkasına bağlandı. Tabelanın yol kenarına çekilmesinin ardından İstanbul-Bursa karayolu kontrollü olarak trafiğe açıldı. Polis ekipleri kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Leave A Reply