İZNİK KAVŞAĞINA YENİ DÜZENLEME YOLDA

0

(TUNA GAZETESİ)
Orhangazi’de Bursa-İstanbul karayolu, Orhangazi şehir merkezinden geçişte bulunan İznik yolu kavşağındaki trafik yoğunluğu ve sıkışıklığı çözecek dev proje Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından projelendiriliyor. AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık kavşak için en uygun projelendirmenin yapılacağını ve ardından yapım işine geçileceğini müjdeledi. Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, yapılan girişimler neticesinde İznik Kavşağı’nda transit geçişi sağlayacak olan bat-çık projesi ile ilgili kesimin harita alım işlemlerinin tamamlandığını belirterek, 2021 yılı içinde teknik incelemenin tamamlanması ile birlikte burada inşaat çalışmalarının başlatılmasını bekliyoruz dedi.
Orhangazi Şehir merkezinden geçen ana yol üzerinde bulunan orta kavşak olarak da bilinen İznik yolu kavşağında yeni düzenleme yapılması için resmen çalışmalar başladı. Orhangazi’nin ana yol şehir merkezi geçişinde yoğun araç trafiğinden dolayı yoğun bir trafiğe ve sıkışıklığa neden olan kavşakta transit geçişi sağlamak amacı ile yapılması planlanan yeni proje Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından programa alınmıştı.
Müjdeyi Zafer Işık verdi
Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Orhangazi’de ana yol orta kavşak olarak bilinen İznik Yolu kavşağında yeni bir düzenleme yapılması ile ilgili olarak hem Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü hem de Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Bursa-Yalova Devlet Yolu Orhangazi Şehir Geçişi İznik Ayrım Farklı Seviyeli Kavşağı Projesi, Orhangazi’mize ve Bursa’mıza hayırlı olsun. 2020 Haziran ayında Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’müzle görüşmelerine başladığımız kavşak projesi işi ihale edilmiş ve 23.09.2020 tarihinde işe başlaması yapılan proje kapsamında ilgili kesimin harita alım işlemleri tamamlanmıştır. Projenin teknik inceleme ve değerlendirmelerini 2021 yılında tamamlayıp, devam eden süreçte inşaat çalışmalarına başlamayı hedefliyoruz dedi.
Harita alım işlemi tamamlandı
AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Orhangazi’de trafik yoğunluğundan dolayı sıkışıklık yaşanan ana yol İznik kavşağı ile ilgili daha önce Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ve Belediye Başkanı Bekir Aydın ile birlikte Karayolları Bölge Müdürlüğü nezdinde yoğun girişimler yapıldığına dikkat çekerek, bu çalışmalar neticesinde İznik kavşağında bir düzenleme hayata geçirilmesi kararlaştırıldı dedi. Gökhan Ulusu, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından kavşak projesi işi 23 Ağustos 2020 tarihinde ihale edilmiş ve bu konuda projelendirme çalışmaları başlamıştı. İhalesi yapılan proje kapsamında harita alım işlemleri tamamlandı dedi.
2021’de proje tamamlanıp inşaatı başlatmayı planlıyoruz
Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu projenin teknik inceleme ve değerlendirmelerinin 2021 yılında tamamlanıp devam eden süreçte inşaat ihalesi ve inşaatın başlatılmasını da hedeflediklerini belirterek, özellikle son yıllarda artan araç trafiği nedeniyle Orhangazi merkezden geçen ana yol üzerindeki kavşaklarda büyük yoğunluk yaşanıyordu. Bizler de bu sorunu çözmek için milletvekillerimiz ile birlikte yoğun bir çalışma içindeyiz. İznik Yolu kavşağı için artık çalışmalar resmen de başlamış oldu dedi.
Ulusu’dan teşekkür
İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, bu konuda daha öncesinden gelen girişimler olduğunu da hatırlatarak, bu girişimler nedeniyle Ak Parti Milletvekilimiz Zafer Işık, Belediye Başkanımız Bekir Aydın, Ulaştırma Bakanlığımız ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’müze teşekkür ediyorum dedi.
Eğitimden, sağlığa, ulaşımdan sosyal hayata yatırımlarımız devam edecek
AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Orhangazi’nin tüm sorunları için tüm teşkilatımız ve belediyemiz ile birlikte yoğun şekilde mesai harcıyoruz diye devam ettirdiği açıklamasında, bugüne kadar ilçemize eğitimden sağlığa, ulaşımdan sosyal projelere kadar bir çok eser kazandırdık. Özellikle ana yoldaki trafiğin rahatlatılması, şehir merkezine araç girişlerinin daha güvenli ve sağlıklı yapılabilmesi için kavşak projesini çok önemsiyoruz. İnşallah bununla birlikte trafik ve ulaşımdaki diğer sorunları da en kısa zamanda giderip ilçemizi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız dedi.

Leave A Reply