İZNİK YOLU FACİAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR

0

(TUNA GAZETESİ)
Orhangazi-İznik yolunun giriş bölümünde bir süredir devam eden alt yapı çalışmaları ve geçmişten bu yana gelen tahribat sonrasında bozulan yol trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. Alt yapı çalışmaları sonrasında gelişigüzel kapatılan yol ve üzerine yapılan yama asfaltlar yolun daha da bozulmasına neden oldu. Yolun tamamen yenilenmesi gerekiyor.
Sık sık trafik kazalarının yaşandığı Orhangazi-İznik Kuzey yolunda şehir merkezinden başlayıp eski mezbahane bölgesine kadar olan bölümde yolun aşırı bozuk olması trafik kazalarına davetiye çıkarıyor.
Alt yapı sonrası daha da bozuldu
Geçen zamanlar içinde tamamen bozulan Orhangazi-İznik yolu şehir merkezi ile mezbahane köprüsü arasında kalan yaklaşık 1,5 kilometrelik bölümde Büyükşehir Belediyesi ekipler tarafından bir süredir sürdürülen alt yapı çalışmaları nedeniyle yol daha da bozuldu. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölümde yapılan gelişigüzel yama asfalt ise yolun daha da bozulmasına neden oldu.
Trafik yoğunluğu her geçen gün artıyor
Orhangazi-İznik yolunda trafik yoğunluğu ise her geçen gün artıyor. Orhangazi-İznik yolunun şehir merkezinden itibaren köprüye kadar olan bölümünde yolun tamamen yenilenmesi gerekiyor. Sık sık ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının yaşandığı yolun bugünkü hali ise vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Leave A Reply