Karacabey’de Askıda oyuncak kampanyası

0

Ayhan Fidan

Karacabey’de esnaflık yapan Abdulmelik Şarman, ‘Askıda oyuncak’ adıyla anlamlı bir proje başlattı. Proje kapsamında kullanılmayan oyuncaklar reyona bırakılması sonucunda, ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından alınıyor.
Karacabey’de Oyuncak Dünyası’nın sahibi Abdulmelik Şarman, maddi sıkıntı yaşayan dar gelirli ailelerinin çocukları için ‘Askıda oyuncak’ projesi başlattı. Şarman’ın, ‘İyilik paylaştıkça artar’ sloganı ile hayata geçirdiği proje kapsamında, kullanılmayan oyuncaklar vatandaşlar tarafından mağazanın dış kapısı önündeki reyona bırakılıyor. İhtiyaç sahibi dar gelirli aileler çocukları için istedikleri ürünü alıyorlar.
İşletme sahibi Abdulmelik Şarman, “Çok ihtiyacı olanlar var. Ben de dağıtırken veren elin, alan eli görmesi taraftarı değilim. Bir nebzede olsa, çocukları sevindirelim istedik. Bunu yaparken de onları utandırmadan yapmak istedik. Ortaya böyle bir proje çıktı. Biliyorsunuz ki herkesin durumu aynı değil. Çoğu çocuklarımız oyuncaksız büyüyor. Aileler temel ihtiyaçlarda daha çok harcama yapmayı tercih ederken, çocuklarına da oyuncak almakta zorlanıyorlar. Biz de maddi durumu iyi olmayan ailelerimize böyle bir proje ile yardımcı olmak istedik. İyilik paylaştıkça artar” diye konuştu.

Leave A Reply