KOMİSYON BU KEZ İZNİK’TE İNCELEMELERDE BULUNDU

0

İznik Gölü’nde su seviyesinin düşmesi ve gölde yaşanan kirliliği araştırmak üzere çalışma başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri Orhangazi sahilinde yaptıkları incelemenin ardından, İznik sahilinde ve bölgede incelemelerde bulundu.
İznik Gölü’nde kuraklık başta olmak üzere çeşitli etkenlerle yaşanan büyük çekilme ve su seviyesindeki azalmanın yanı sıra, göl kirliliğini ve nedenlerini araştırmak için çalışma başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri incelemelerini sürdürüyor.
Bu kez İznik tarafında inceleme yaptılar
Kasım ayında İznik Gölü’nde incelemelerde bulunmak üzere Orhangazi’ye gelen komisyon, Orhangazi sahilinde incelemeler yapmış, ilgili kurum ve kuruluşlardan da çeşitli bilgiler almıştı. Komisyon bu kez de İznik sahilinde incelemelerde bulundu. İznik Belediye Başkanı Mehmet Kaan Usta ve İznik Belediyesi yetkilileri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri burada göl havzası ve su kaynakları planlama toplantısı gerçekleştirdikten sonra DSİ yetkililerinden de planlanan baraj ve göletler ile isale hatları, sulama projeleri konusunda bilgiler aldılar.
Komisyon rapor hazırlayacak
İznik Gölü’nün geldiği son durumu araştırmak için çalışma yürüten Çevre ve Sağlık Komisyonu, ilgili kurumlarla görüştükten sonra İznik Gölü’ndeki su seviyesinin azalması ve kirliliğin nedenleri ile ilgili rapor hazırlayıp Büyükşehir Belediyesi meclisine sunacak.

Leave A Reply