Koronavirüs risk haritası değişti! Türkiye neredeyse kıpkırmızı oldu

0

Başkan Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında Türkiye genelinde Ramazan ayındaki kısıtlamaları açıkladı. Öncesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Bilim Kurulu toplandı. Koronavirüs risk haritası bu iki önemli toplantı sonrasında tekrar şekillendi. İl il haftalık vaka sayılarına göre Türkiye’de koronavirüs haritasında neredeyse tüm kentlerimiz kırmızı yani çok yüksek risk kodlu iller arasına girdi. Bakan Koca’nın Twitter hesabından paylaştığı Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre ülke genelinde Kırklareli her 100 bin kişide 882.13 ile en yüksek, Şırnak ise 32.17 ile en düşük Kovid-19 vakasına sahip il olarak kayda geçti. İşte il il yeni renk kodları…
BAKAN KOCA VAKA SAYILARINI AÇIKLADI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3-9 Nisan tarihleri arasında illere göre her 100 bin kişiye düşen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca’nın Twitter hesabından paylaştığı Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, haftalık Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul’da 804.97, Ankara’da 419.06, İzmir’de 304.07 oldu.

 

BU HARİTA DEĞİŞTİ! HER YER KIRMIZI

Ülke genelinde Kırklareli her 100 bin kişide 882.13 ile en yüksek, Şırnak ise 32.17 ile en düşük Kovid-19 vakasına sahip il olarak kayda geçti. Öte yandan son koronavirüs risk haritası da ciddi şekilde değişti.

 

Leave A Reply