MEB ORTAOKULLARDA YÜZYÜZE SINAV TARİHLERİ GÜNCELLENDİ

0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaokullarda yüz yüze sınav takvimini güncelledi. Bakanlığın yaptığı açıklamada, “Ortaokullarda yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimle ilgili yazılı açıklamada bulundu. Ortaokulları kapsayan sınavlarla ilgili yapılan açıklamada sınav takviminin güncellendiği belirtildi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada satır başları şöyle;
Güncellenen sınav tarihleri
Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüz yapılacaktır.
Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’inci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır.
Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4’üncü sınıflar ile ortaokulların 8’inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir.
Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir.
Bakan Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Öğretmenlerimizin her bir öğrencimizin gözlerine bakarak derse başladığı yüz yüze eğitim esastır, bugün olduğu gibi gelecekte de vazgeçilmezimizdir. Yüz yüze eğitimi desteklemek için hibrit model, dünyadaki gibi ülkemizde de ihtiyaç hâlinde okullarımızın tamamlayıcısı olacaktır” açıklamasında bulundu.

Leave A Reply