Polislik sınavı ne zaman yapılacak, 27. Dönem POMEM sınav tarihi belli oldu mu? Polislik sınavı için geri sayım sürüyor!

0

Polis olma hayali kuran binlerce vatandaşın katılım sağladığı 27. Dönem POMEM kapsamında düzenlenecek 2021 polislik sınavı için halen bir tarih açıklaması gelmedi. Ön sağlık kontrolü sonrası adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılım sağlamak için gün sayan binlerce aday bu noktada “Polislik sınavı ne zaman yapılacak, 27. Dönem POMEM sınav tarihi belli oldu mu?” sorularına yanıt aramaya başladı. Polis Akademisi Başkanlığı (PA) resmi sitesinden duyurulması beklenen POMEM polislik sınav tarihleri hakkında kısa zaman içerisinde beklenen açıklamanın yapılması bekleniyor.
27. Dönem POMEM alımları kapsamında polis olmak isteyen binlerce vatandaş 8-24 Aralık 2020 tarihlerinde ön başvuru işlemlerini gerçekleştirmişti. Ardından ise ön sağlık kontrollerine katılım sağlayan adaylar gözünü gelecek sınav tarihi açıklamasına çevirdi. Bu noktada “2021 Polislik sınavı ne zaman yapılacak, 27. Dönem POMEM sınav tarihi belli oldu mu?” sorusu internet aracılığı ile yanıt aramaya devam ediyor. 27. Dönem POMEM sınav tarihleri için gözler Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinden yayımlanacak duyuruda!
27. DÖNEM POMEM SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

27. Dönem POMEM sınav tarihleri henüz belirlenmedi. Polis Akademisi Başkanlığı 27. Dönem POMEM mülakat sınavları tarihleri açıklandığında haberimizde detaylara ulaşabilirsiniz…

SINAV ESASLARI

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM’e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.
ÖN SAĞLIK KONTROLÜ

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Ön sağlık kontrolü Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılır. Ön sağlık kontrolü komisyonu adaylar hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” veya “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” şeklinde karar verir. Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar. Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Leave A Reply