ŞANLI ZAFER 106 YAŞINDA

0

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle İznik’te ilk tören Şehitlikte düzenlendi. Korona virüs tedbirleri ile gerçekleşen törenin ardından Şehit aileleri ziyaret edildi.

İznik Şehitliği’nde gerçekleşen törene İznik Kaymakamı Recai Karal, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tuncay Doğan, Emniyet Müdürü Mithat Öztaş, Şehit Aileleri, İznikli Gaziler, kamu kurumu ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

İznik Kaymakamı Recai Karal ve Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta’nın şehitler anıtına çelenk sunmalarının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Ardından Uzman Jandarma 5.Kademeli Çavuş Şaban Yarar günün anlam ve önemi belirten konuşma yaptı. Yarar konuşmasında “Ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan yurdumuzda ve dünyanın dört bir köşesinde Şehitliklerde elbiseleri dahi çıkarılmadan, bilinmeyen yerlerde kefensiz, bazılarında mezar taşı olmadan ama görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde yatan kahraman Asker Şehitlerimizi, ülkemizin esenliği yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği için canlarını feda eden, yüreği pek Şehit Polislerimizi, hak ve menfaatlerimizi koruma uğruna görev yaparken Şehitlik mertebesine ulaşan yurdumuzun en ücra köşelerinde insanımızı aydınlatma yolunda cefakar ve fedakarca görev yaparken Şehit edilen Öğretmenlerimizi ve vatan savunmasında en değerli varlığını ortaya koyan Türk Milletinin Kahraman Şehitlerini minnet ve şükran duygularımızla anıyoruz.

Törende İznik Kaymakamı Recai Karal şeref defterine günün anlam ve önemini belirten duygu dolu bir yazı yazarak defteri imzaladı. İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Halil İbrahim Özbudak dua ve niyazda bulunduktan sonra protokol üyeleri şehitlikte şehitliğe çiçek takdim etti.Şehitlik de ki törenin ardından Şehit aileleri evlerinde ziyaret edildi. Ziyaretlerde Şehit ailelerine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.

Leave A Reply