SARIGÜL İZNİK’TE

0

“200 TL’YE BU KADAR ALABİLDİK”

İlçe Başkanı Latif Arslan ve beraberindeki heyet ile birlikte pazarı ziyaret eden Sarıgül’e bir kadın pazar arabasını göstererek, “”200 TL’ye bu kadar alabildik. Patates-soğan yok, peynir yok, yumurta yok” diyerek pahalılığa isyan etti. Vatandaşa hak veren Sarıgül, “işte benim sitemim bu. Kızgınlığım bu. Benim emekli vatandaşım nasıl geçinecek. Eskiden bu 200 TL ile bu pazar arabası dolar, taşardı” dedi.

“AYNI DOMATES İSTANBUL’DA 40 LİRA”

Köylü pazar tezgahında, 1 kilo domatesin 10 lira olduğunu gören Sarıgül, “İstanbul’da bu domates 40 lira kardeşim. Kim kazanıyor tabiki aracı kazanıyor. Köylü kazanmıyor, aracı-tefeci kazanıyor” diye tepki gösterdi.
Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret ederek dua etmeyi isterim” sözleri hatırlatılan Sarıgül, şöyle konuştu!

“Selahattin Demirtaş, “Çanakkale şehitliğine gidip dua etmek istiyorum’ dedi. Bu görüş önemli bir görüştür, bu görüş değerli bir görüştür, sayın Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden çıktıktan sonra ‘Çanakkale şehitliğine gidicem ve dua edicem’ diyorsa biz bunu biraz geç kalmış ama ne kadarda geç kalırsa kalsın çok değerli bir görüş olarak görürüz ve gerçekten onu da bekleriz.”

Leave A Reply