SON DAKİKA | Bakan Soylu’dan tam kapanma açıklaması: Bayrama yaklaşıyoruz…

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kars’ta düzenlenen güvenlik toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Tam kapanma süreci ile ilgili konuşan Soylu, ‘Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Hep birlikte tedbirlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boşa gider. Çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonra bayram’ ifadelerini kullandı. İşte son dakika açıklamasının detayları…


Son dakika haber: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Kars’taydı. Bakan Soylu, DSİ 24. Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen güvenlik toplantısına katıldı. Burada yaptığı konuşmada, terör operasyonları konusunda önemli bilgiler veren Soylu, tam kapanma ve bayram ile ilgili de şu açıklamaları yaptı:
Başladığımızda sayı 63 bin idi. Tüm denetim mekanizmalarımız sahada. Amacımız vakaların artmaması. Bugün geldiğimiz nokta 18 bin civarında. Bu sahada da görülüyor. Mutasyonun sevk ettiği ivme tedirgin etmişti. Tüm noktalarda denetimler devam ediyor.
21 milyon büyüğümüze vefa destek sosyal gruplarımızla ulaşılmaktadır. Özellikle kamu düzeni ve güvenliği ile bir problemiz yoktur. Üretim ve tedarik sürecinde bir eksiklik söz konusu değildir. 10 milyon kişi izin alıp çalışmalarına devam etmektedir. Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Hep birlikte tedbirlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boşa gider. Çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonra bayram.
Hastalık ve cenaze durumunda izin veriyoruz. Bunun dışında memlekete gidim şeklindeki yaklaşımlar virüsü yayacaktır. 63 binden 18 bine düştü inanıyorum ki daha da düşecek.

Tam kapanmada toplam 7 günümüz daha var, dişinizi biraz daha sıkın çocuklarımız ve yarınlarımız için. Dün pazarlar vardı yaklaşık 3 bin 500 yerde açıldı. Pazarcı esnafımız da uydu.

Leave A Reply