TEBRİKLER İZNİK EMNİYETİNE

0

İznik polisinden hırsızlara ve dolandırıcılara geçit yok
İznik Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılara 108 bin TL’sini kaptırmak üzere olan bir vatandaşı dolandırıcıların elinden son anda kurtarırken, Bursa-İstanbul Otoyolunda seyir halindeyken sürücünün düşürdüğü 100 bin TL’sini de bularak sahibine teslim etti.
İznik ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önce dolandırılmak üzere olan bir vatandaşı dolandırıcıların elinden kurtardı. Ardından da yüklü miktarda parasını düşüren sürücüye parasını bulup teslim etti.
Fabrika işçisi G. A.’i hedefine koyan telefon dolandırıcıları genç adama bankadan 108 bin TL kredi çektirdi. Şüphelenen G.A, durumu İznik Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Harekete geçen polis, hesaptan çekilmek üzere olan paraya savcılık izniyle bloke koydurdu. Dolandırılmaktan son anda kurtarılan G.A polise teşekkür etti.
Diğer olayda ise, Bursa Doğu Gişelerinde meydana geldi. İstanbul otoyol istikametinde seyir halinde olan otomobilin kapısı açıldı. Araçta bulunan 100 bin TL yola düşürdü. Sürücü parasının düştüğünü saatler sonra farkedebildi.
Sürücü, durumu emniyet ve jandarmaya bildirdi. Kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, para dolu çantanın iznikli bir kişi tarafından bulunup aracına koyduğunu tespit etti. Sürücüyü takip eden polis,
Selçuk Mahallesinde bir ikametgaha paraya dokunulmamış halde bularak sahibine teslim etti.
Parasına kavuşan iş adamı, İznik Emniyet Müdürlüğüne teşekkür etti.

Leave A Reply