TIR EVE GİRDİ, KÖY ELEKTRİKSİZ KALDI

0

Orhangazi’ye bağlı Bayırköy Mahallesinde fayans yüklü bir TIR yağışlı yolda kontrolden çıkarak önce elektrik direğine çarptı, ardından bir eve çarparak durdu. Yaralananın olmadığı kaza sonrasında Bayırköy mahallesi tamamen elektriksiz kaldı. Kamyonun çarptığı evin sakinleri ise uykuda oldukları esnada meydana gelen kazada büyük panik yaşadılar.

Kaza sabah 07:30 sıralarında Orhangazi’ye bağlı Bayırköy mahallesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Bilecik’ten yüklediği fayans ile yola çıkan 11 AAT 572 plakalı TIR ilçeye bağlı Bayırköy Mahallesi içinden geçtiği esnada yağıştan dolayı kontrolden çıktı. Yolun kenarındaki elektrik direğine çarpan kamyon direği devirdikten sonra karşı şeritteki evin duvarına çarparak durdu.

Köy elektriksiz kaldı
Kaza nedeniyle elektrik direğinin devrilmesinden dolayı Bayırköy’ün tamamında elektrik kesintisi yaşandı. TIR’ın çarptığı evin sakinleri ise olay anında uykuda olduklarını hatırlatarak çok büyük bir gürültü yaşandı. Çok korktuk. Elektrikler kesilince deprem oluyor sandık. Dışarı çıktığımızda kamyonu gördük diye görüş belirttiler. Köy muhtarı Abdi Ildız ise kazadan haberdar olmadan önce köyde elektriklerin kesildiğini farkedince durumu ekiplere bildirdiklerini ancak sonradan kazayı öğrenince tekrar UEDAŞ yetkililerini arayıp buraya çağırdık dedi. Öte yandan kaza yapan fayans yüklü TIR vinç yardımı ile bulunduğu yerden çekilirken, çalışmalar esnasında Orhangazi-Yenişehir yolu trafiğe kapandı. UEDAŞ ekiplerinin müdahalesi ile köye yeniden elektrik verilmeye başladı. Jandarma ekipleri kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Leave A Reply