TRAKTÖRÜN ÇARPTIĞI KÖPEĞİN AMELİYAT MASRAFLARINI SİGORTA ŞİRKETİ KARŞILADI

0

Bursa  Orhangazi ilçesine bağlı Paşapınar Mahallesinde henüz yavru olan köpeğe bir süre önce traktör çarpması sonucu yaralandı. Kalça kemiği kırılan yavru köpek Bursa’da özel bir klinikte ameliyat edildi. Yavru köpek sağlığına kavuşuyor.

Orhangazi’ye bağlı Paşapınar Mahallesi’nde 1 yıl önce köye bırakılan ve mahalle sakinlerinin Canga ismini koydukları köpek bir süre önce 12 yavru doğurdu. Yavrulardan birisine ise bir süre önce mahallede bir traktör çarparak kalça ve leğen kemiğinin kırılmasına neden oldu.

Muhtar tedavisi ile ilgilendi
Yaralı köpekle yakından ilgilenen Mahalle muhtarı Nuran Nalbant Dursun, yavru köpeği Orhangazi ve Yalova’daki kliniklerde tedavisi için çaba harcadı. Daha sonra köpeği Bursa’daki bir kliniğe götüren mahalle muhtarı Nuran Nalbant Dursun, köpeğin kırık olan kalça ve leğen kemiğini ameliyat ettirdi.

Ameliyat masraflarını traktörün sigorta şirketi karşıladı
Mahalle muhtarı Nuran Nalbant Dursun, köpeği ameliyat ettirmek için gerekli masraflar vardı. Bu konuda yakın dostlarından aldığı bilgiler neticesinde köpeğe çarpan traktörün sigorta şirketinin bu masrafları karşılayabileceğini öğrendiklerini belirterek, biz de bu konuda harekete geçtik. Traktörün sigorta şirketi ile irtibata geçerek ameliyat masraflarının karşılanmasını talep ettik. Sağolsun sigorta şirketi bu talebimizi karşıladı.
Sonra araştırmalarımız sonucunda Bursa’da Medicon Veteriner Kliniği Canga’nın tedavisini ve ameliyatını yapabileceklerini söylediler. Canga’nın geçireceği ameliyat zor ve maliyetli bir ameliyattı. Traktörün sigortalı olduğu Sigorta şirketine çok teşekkür ederim. Bu işlemlerde bize yardımcı olan ve çok emeği geçen Arzu Tetik Yeşil’e çabalarından dolayı çok teşekkür ederim. Gördüğünüz gibi Cangamız iyileşiyor ve ayağa kalkabiliyor. Rabbim daha da şifalar verecek daha iyi olacak inşallah. Tedavi süreci biraz daha devam edecek dedi. Muhtar Nuran Nalbant bu tür konularda bilinçli olunması gerektiğini de belirterek, önce kendimiz bilinçlenelim ki, çevremizdekilerin de bilinçlenmesini sağlayabilelim. Bir hayvana çarpıp o canı orda ölüme terketmeyelim. Sakat kalmasını engelleyelim. Adı üstünde kazadır olabilir. Araç sigortaları, kaza sonucu yaralanan hayvan dostlarımızın tedavilerini ne kadar maliyetli olursa olsun karşılıyor. Yıllık 180 TL olarak ödenen bir araç sigortası, 22500 TL tutan bir ameliyat ve tedavi masrafını karşılıyor ve bir canlıyı kurtarıyor. Bilinçlenelim ve bilinçlendirelim. Onların da yaşam hakkı olduğunu unutmayalım, lütfen duyarlı olalım dedi.

Leave A Reply