Uyuşturucuyu toprağa gömdü

0

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, zehir tacirini araziye gömdüğü uyuşturucuları çıkartırken suçüstü yakaladı. 3 kilo uyuşturucu ele geçirilirken; yakalanan zehir taciri çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgilere göre; İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, N.Ö., (28) isimli şahsın Huzur Mahallesinde yüklü miktarda uyuşturucu madde ticareti yaptığı ve bu uyuşturucu maddeleri araziye gömdüğü yönünde duyum aldı.


Jandarma Dedektifleri (JASAT) ve Yenice Jandarma Karakol Komutanlığınca oluşturulan özel ekipler, bir ay boyunca fiziki takip ve istihbari çalışmalar yaptı. Harekete geçen ekipler, yüklü miktardaki uyuşturucu maddeleri satmak amacıyla gömmüş olduğu araziden çıkarttığı sırada zehir tacirine operasyon düzenledi.

Şahıs suçüstü yakalanırken; şahsın üzerinde ve arazide yapılan arama sonucunda; vakumlu şeffaf poşetler içerisinde 3 kg. bonzai isimli uyuşturucu madde ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 1030 TL ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheli, karakola götürüldü. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Leave A Reply