YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

0

Bursa’da bugün sıcaklık en yüksek 14 derece dolaylarında seyrediyor. Çarşambadan itibaren sağanak kenti yeniden etkisi altına alacak.

Bursa’da bugün sıcaklık en yüksek 14 derece. Hava kapalı. Yağış yok.

Sıcaklık yarın 19 derece olacak. Güneş yüzünü gösterecek.

Bursa’da çarşamba gök gürültülü sağanak yağış var. Sıcaklık 21 dereceye çıkacak.

Perşembe günü de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklığın 19 derece olacağı bildirildi.

Bursa’da sağanak cuma günü devam edecek. Meteoroloji yetkilileri sıcaklığın 15 dereceye ineceğini kaydetti.

Öte yandan Uludağ’da kar kalınlığı son olarak 130 cm ölçüldü.

Zirvede bugün kar yağışı var.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Eskişehir, Çankırı, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Sivas ile Ankara’nın kuzeybatı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu bölgelerde yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerdeki yağış alan yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının batı bölgelerde mevsim normallerinin 2-4, iç bölgelerde 6-8 derece altında, Doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Ülkenmizin batı kesimlerinde kuzey yönlerden, doğu bölgelerde güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ZİRAİ DON UYARISI: Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde zirai don tehlikesi bulunmaktadır. Zirai faaliyetlerin başladığı/devam ettiği yerlerde zirai don tehlikesine karşı yetkililerin ve zirai faaliyetle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yağmurlu, Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Leave A Reply